«Craft & Kumpel’ Beer Atelier» Пл.Ринок 18

28 вересня, 2019 відбулось офіційне відкриття закладу у новому форматі від «Kumpel’ Group». Хоча вже існує один «Craft & Kumpel’ Beer Atelier» в event та art просторі «Futura Hub», але відрізняється він дуже сильно, і персонально віддаю перевагу новому закладу, про відкриття якого, Ви зможете почитати в цьому тексті.


Локація закладу.

Колишня шестивіконна Ґуттетерівська кам’яниця побудована близько 1553 р. для краківського купця Єжи Ґуттетера як палацова. Вважається найстаршою кам’яницею на пл. Ринок.

Ресурс: https://lia.lvivcenter.org/uk/objects/rynok-18/


Що таке «Craft & Kumpel’ Beer Atelier» і чим він відрізняється від класичного Kumpel’, який дуже багато хто знає?

По ідеології це повністю новий формат, перш за все для самого «Kumpel’ Group». Результат розвитку нового напрямку комунікації зі споживачем, привів до створення «пивного ательє».

“Спеціалізація на крафтовому та класичному пиві власного виробництва, пивних коктейлях та спеціально підібраних до них стравах. Головна особливість у тому, що у «Craft & Kumpel’ Beer Atelier» – гостей зустрічають та пригощають пивні майстри та гастро-спеціалісти.

Пивні майстри – у пивному ательє Craft&Kumpel’ гостей зустрічають та обслуговують пивні сомельє та гастро- спеціалісти – Майстри Пивного Ательє. Вони добре знаються на особливостях пивоваріння, сортах пива та їх поєднанні. Тож, допомагають обрати найкращі закуски до кожного сорту пива та проводять цікаві дегустації для відвідувачів. До того ж, кожен гість має змогу самостійно обрати для себе гастро-спеціаліста, руці та смаку якого він довірятиме найбільше.

Ресурс: craft-kumpel.com

Пивних майстрів багато, вони завжди оперують активно в залах, яких є чотири в закладі. Але, мабуть, почнемо з входу та фасаду будівлі, який приємно здивував, як на місце, що знаходиться на Площі Ринок. Дуже звично бачити креативні та візуально різкі рішення в плані представлення закладу ззовні на Площі Ринок, чого тут ви не знайдете. Простий вхід з вітриною як заповнена пляшками власного виробництва.

Astro Beer Duck © 2020 Всі права захищені.

Логотип-вивіска закладу не займає весь фасад стіни, що вже трішки радує. Якою б не була туристичною Площа Ринок, зберігання простоти та автентичності фасадів є важливою в наш час роботою, бо багато знищується та псується, тому цінування спадщини є дуже великими плюсом.


При вході в заклад, першим, що зразу кидається в очі це холодильник з пивом, продукти власного виробництва, велика та зручна барна стійка.

(В цьому залі можна посидіти за барною стійкою, та скуштувати келих пива, або авторські коктейлі.)
Astro Beer Duck © 2020 Всі права захищені.

З цього залу і почалась презентація від Олексія Петельки (спеціаліст з маркетингового розвитку Kumpel’ Group), який зробив міні тур, показавши всі зали та пригостивши нас пивним коктейлем, який зробив нам один із майстрів за барною стійкою.

(Цікавий пивний коктейль, інгредієнти якого я спеціально не слухав, бо не є фанатом таких міксів і хотілось отримати нові смакові враження. Вдалось цікаво. Особливо, коли печиво розтопилось в коктейлі та додати трішки солодкого присмаку до сухої бази напою.)
Astro Beer Duck © 2020 Всі права захищені.

(Своєрідна буферна зона, в якій люди вирішують, в якому напрямі хочуть провести час. Для спокою та затишку можна спуститись в нижній зал.)
Astro Beer Duck © 2020 Всі права захищені.

Цікаве освітлення та автентичний інтер’єр, який мінімально був модифікований, щоб дотриматись збереження історичної цінності будівлі. Гарно підходить для келиха пива під час ділової зустрічі чи просто проведення часу в хорошій компанії.


(Якраз той нижній зал)
Astro Beer Duck © 2020 Всі права захищені.

Все згідно з архітектурними нормами та збереження архітектурної спадщини було зроблено для цієї зали. Більш інтимна атмосфера при мінімальному освітленні додає різноманітності у виборі залу, що є хорошим рішенням та можливість обрати, як ви хочете провести час. На фото зал не виглядає точно так, як би мав виглядати, бо це місце якраз було в процесі підготовки до вечірньої дискотеки. На цьому поверсі також знаходиться кухня, яка за допомогою ліфтової системи передає страви по різних поверхах закладу.


Після відвідування нижньої зали, ми піднялись на останній поверх закладу, де можна знайти посадку на велику компанію у вигляді двох дуже схожих кімнат з великими столами.

(Дзеркально можна знайти схожий стіл в залі, як продовжується далі)
Astro Beer Duck © 2020 Всі права захищені.

Тут на нас вже чекали перші страви, та було презентація яка продовжувалась вже від слова Марка Зархіна (Засновник та співвласник Kumpel’ Group). Ця Людина, з великої Л, зробила багато чого, для розвитку та існування ресторації такою, як вона є зараз у Львові. Було дуже цікаво послухати, про те як буде масштабно розвиватись і надалі франшиза від Kumpel’ Group та як відбувається процес відкриття нового проекту, який завжди є викликом в плані того, як досягнути фінального задовільного результату.

Astro Beer Duck © 2020 Всі права захищені.

“Коли брались за концепцію закладу «Craft & Kumpel’ Beer Atelier», то ідея само собою була робити з цього франшизу, як робилось це з попередніми проектами. Бажання було розвивати Галицьку кухню, хоча ця термінологія як існує так її і немає водночас. Розуміння того, яка має бути кухня, це розуміння перш за все нашої ідентичності. І у Львові саме розвиток ресторанної культури став частиною цієї ідентичності, хоча і до цього часу важко відповісти на це питання. Перед проектом «Craft & Kumpel’ Beer Atelier», ми зайнялись ресторанам для “старших людей”. Працювали на більш старше покоління і зрозуміли, що це більше погляд ностальгії. Це ідентичність ностальгії. Поступово ми почали приходити до думки, що буде дальше, а дальше це працювати з молодим поколінням, які хочуть чогось нового та інтеграції якихось міжнародних трендів. Така думка була з одного боку. А з іншого боку видумані тренди, які забувають справжню історію того, що відбувалось у Львові колись. Наприклад, з XIII століття Львів був пивним містом. Перші документальні згадки, про львівську пивну активність, які до речі є в музеї Львівської пивоварні, показують що тоді були звернення від цеху пивоварів до міського голови з конфліктом…. Ну але наше бачення було у тому, щоб відкрити пивний ресторан, який дивиться не в минуле, а більше в майбутнє. Не ностальгійний ресторан, а ресторан з поглядом в майбутнє. Але де тут Львівська ідентичність? Раніше домогосподарки, коли треба було зробити щось на швидку руку, то вони мастили так звані авантюрки чи канапки. Страва дрібна, яка зроблена на швидку руку. Ми подумали, що потрібно зробити з цим експерименти, і це не значить, що ми якось знайшли майбутнє Львівської кухні. Але ми хочемо попрацювати з дрібними стравами, які може стануть в майбутньому частиною тієї ідентичності, яку ми згадували перед цим. Буде цікаво як такий напрям буде розвиватись.”

Марк Зархін
Львівський ресторатор
Засновник та співвласник Kumpel’ Group


На столі була неймовірна велика кількість страв, і задокументувати їх постарався якомога більше.

Astro Beer Duck © 2020 Всі права захищені.

” Ми надихнулися ідеєю foodsharing і розробили спеціальні подачі для того, аби кожну страву було зручно поділити на компанію. Майже усі наші страви можна (і треба!) їсти руками, а до інших ми подаємо звиклі нам столове наряддя.

Авантурна кухня народилась із суміші фантазії та експромту, бажання здивувати і провести гарно час. Свій початок авантурна кухня бере на зламі XIX і XX століть із страв, котрі господині готували до неочікуваного приймання гостей – швидких перекусок з того, що було під руками. Але творчі настрої галицьких господинь розвинули її, тож тепер це і елегантні канапки, і сирні боли, грісіні з пастрамі, дуети супів та паштетів, і ще безліч сучасних смачних страв.”


Все було приготовлено смачно і foodsharing відбувся гарно. Скуштували пива не дуже так і багато, але загально можна було спробувати продукт, який був на розливі в той момент. На день відкриття було 14 позицій розливного на кранах, і все доступне у пляшках на продаж. На келихах, які були в дегустаційних сетах, присутні одноразові прищіпки, на яких вказується стиль пива.

Після великого столу ми вийшли із закладу, щоб подивись на Пивний Забіг від Кумпеля, який було організовано в честь відкриття закладу. Як виглядав цей забіг?
22 учасників з яких були присутні не тільки львів’яни а й гості з всієї України, Білорусії, Польщі.

Фото Kumpel’ Group

Усі зареєстровані учасники Пивного забігу випили по 0,33 літра крафтового пива на старті. За умовами змагання, необхідно було пробігти чотири кола довкола Ратуші на площі Ринок, і випивати 0,33 л пива після кожного кола.

Фото Kumpel’ Group

Зразу як почався пивний забіг, миттєво почав лити дощ. Це додало трішки більше адреналіну для учасників, але виглядало все весело.

Фото Kumpel’ Group

Позитивний настрій додало атмосфері хорошого напряму. Людям сподобався такого роду івент, і думаю учасники також були раді взяти участь в такій події. Переможців очікували подарунки.

Фото Kumpel’ Group
Переможці першого Пивного забігу від Кумпель
Фото Kumpel’ Group

Після пивного забігу, ми ще трішки підпили пива на дворі біля закладу, і наразі відбулась пауза у святкуванні відкриття. Приблизно на 2 години заклад закрився для підготовки приміщення до вечірки на честь відкриття.

В цей момент якраз перестав падати дощ, і можна було прогулятись та повечеряти десь інше.


Прийшовши на вечірку приблизно о 21:00, і атмосфера трішки змінилась. Гучна музика у центральному залі, більшість столів було прибрано, але це також відкрило цікавий спектр приміщення. Перша та нижня зали перетворились у танцювальний двіж, де можна було провести час за келихом пива чи випити якийсь міцний коктейль. При вході на вечірку давали кришечку від пива, яку можна було обміняти на один бонусний напій, у вигляді пива чи там чогось іншого. Нас була компанія з 4-х людей, і ми хотіли поговорити в спокої, отже відправились на верхній зал, де можна було без проблем розмовляти, слухати вже набагато тихшу музику і проводити гарно вечір. Після декількох келихів пива цей вечір підходив до кінця, і настрій був на позитивній хвилі.


У висновку, можна сказати, що заклад є важливим, як пивний ресторан у такій стратегічній точці. Персонально він для мене є більш атмосферний, ніж перший заклад у «Futura Hub». Може це якраз той випадок, коли високі стелі та багато відкритого простору можуть створити змішані враження, коли багато людей оперують навколо тебе, а ти в центрі залу стаєш частиною цього процесу?!

«Craft & Kumpel’ Beer Atelier» на Площі Ринок 18, може приємно здивувати своїми пропозиціями, як і з кулінарної точки зору так і з локацією. Майже не забув про дуже важливе…Ізабелла.

Горила Ізабелла сидить головною за столом.
Фото Kumpel’ Group

Так, у закладі є своєрідний символ – горила Ізабелла. Це такий своєрідний “маскот” закладу, якого можна покласти до себе за стіл, щоб вона вам склала компанію. Такий варіант сценарію ламає трішки враження очікуваного і приємно здивує.


Дякую за запрошення на відкриття закладу.
Соціальні мережі:

«Craft & Kumpel’ Beer Atelier» – Офіційний вебсайт Craft & Kumpel.
«Craft & Kumpel’ Beer Atelier» – Facebook сторінка закладу.
«Kumpel’ Group» – Офіційний сайт спільноти та проектів.

Люби крафтове – споживай помірно.

Astro Beer Duck © 2020 Всі права захищені.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s