Beer_Geek_Ale. V1.0 – Cat in Can

Мікро-ремарка щодо тексту – це моя суб’єктивна думка та враження, з посиланнями на цитати у соціальних мережах, даних з телеграм каналу тих, хто брав участь в Beer_Geek_Ale.


Beer_Geek_Ale – проект котрий виконується на базі збору коштів (crowdfunding) , який став наслідком ідеї того, щоб зібрати зацікавлених осіб з пивної культури та зварити цікаве пиво спільними зусиллями.

Ідеологія та база проекту, у початковому пості засновника проекту:

“Нещодавно з’явилася ідея, що можна зварити пиво, як для себе))) І тоді я дізнався, що є ті, хто теж готовий взяти участь у варінні пива (Біргіки). Але для цього треба зібрати 100 людей. І тоді все пиво буде розлито тільки в банки і віддано біргікам, без продажів в барах.

Учасники беруть участь у виборі стилю. Але це буде щось або міцне, або зі свіжим хмелем, або з дорогими ягодами / фруктами. І в перший раз це буде точно не базовий Hoppy Lager або American IPA.

Щоб вийшло відмінно, ми домовилися зварити пиво на Rebrew. З рецептом вони і допоможуть.

Всі ми знаємо, що якісні інгредієнти коштують дорого, і щоб зварити щось дійсно варте уваги, а так само в разі попереднього продажу всього пива, без витрат на збереження і логістику між складами, ми вивели оптимальну цифру в 1000 грн. За ці кошти кожен отримає 24 банки ексклюзивного пива з унікальним дизайном, адже на етикетці будуть нікнейми з Untappd всіх учасників біргіків.

Надалі можна буде розвивати цей проект, варити з іншими пивоварами, а так само залучати представників іноземних пивоварень для колаборацій.


100 інвесторів

Назбиралось цих 100 людей навіть дуже швидко (у фінальному результаті їх було 104). Тому процес із запуском проекту був навіть дуже оперативним. У формі, яку треба було заповняти щоб прийняти участь, вже було вказано базові побажання щодо бачення майбутньої варки та стилістику пива, тому було обрано охмелений варіант пивної позиції. Всіх учасників поступово зібрали в Телеграм групі по запрошенні і відбулось перше голосування.

Astro Beer Duck ©

Після першого голосування відбулось декілька дискусій та рішень щодо фінального результату. Фаворитів поклали до наступного етапу.

Astro Beer Duck ©

З’явився варіант, якого не було серед лідерів – Double NEIPA with Cryo Hops and Fruits. Тому було прийнято рішення знову проголосувати щоб було обрано з (!) фаворитів попереднього голосування та з правильним підбором стилістики. Мабуть частина непорозуміння в комунікації відбулась, але це не створило ніякого зайвого конфлікту.

Astro Beer Duck ©

У фінальному третьому голосування перемогла позиція Sour Double NEIPA. Цей варіант і стане фінальним пивним продуктом в плані рішення щодо варки.


Назва пива

Від загальної ідеї того, що ми не будемо знати пивний фінальний результат, було обіграно фразу “Кіт в мішку” і з тим, що пиво буде розливатись в пивну банку, то назвою стало “Cat in can”. Голосування щодо цього не було, але як видно по реакції більшості фаундерів (інвесторів), то така назва підходила.


Варка пива

Варилось пиво на броварні Rebrew, за що їм велика подяка за участь в такому проекті. Вони погодились взяти на себе цікавий процес створення рецепту та більшої частини відповідальності по якості продукту (про розлив буде трішки пізніше).

Beer Geek Ale ©

Так склалось, що в момент започаткування ідеології та зібрання зацікавлених у цьому проекту, почався карантин, який потім все таки переріс в пандемію. І це створило дискомфорт та трішки проблематики у подальших кроках розвитку проекту. Але дякуючи можливостям Rebrew та старанням Олександра все таки зварили пиво, Beer Geek Ale було зварено і за цим можна було спостерігати в онлайн стрімі, який ви можете переглянути нижче. Стрім розбито на 3 частини, і Олександр був там присутній та на пряму брав участь у варці першого пива Beer_Geek_Ale.

Частина 1
Частина 2
Частина 3

Частково цей стрім був можливістю напряму поспостерігати за процесами, і такий варіант можна було отримати як варіант прийняття участі за додаткову оплату, а точніше побувати напряму на пивоварні. Але через карантин на жаль організувати такий захід було складно, перш за все для безпеки самих відвідувачів та пивоварів. Хоча пивоварня оснащена всіма мірами контролю гігієни (це було показано в стрімі) – рішення дивитись все онлайн було набагато оптимальнішим та безпечнішим.

(Якби все так просто відбувалось як на 4х анімованих картинках, то пиво б варив кожен. Само собою, що це не просто – багато процесів, витрат та знання потрібно, щоб зварити добре пиво!)

Beer Geek Ale ©

Пиво було зварено та залишилось на період свого дозрівання до задовільного результату.


Дизайн етикетки та лого

Щодо цих процесів було найменше інтерактиву. По крайній мірі з етикеткою, в момент як логотип залишається рішенням та баченням засновника проекту. Логотип виглядає функціональним та цікавим.

Beer Geek Ale ©

Етикетка була розділена на 2 частини. Перша частина – ілюстрація від митця Олександра Гребенюка, у соціальних мережах його можна знайти під нікнеймом graph0man. Більше його робіт можна знайти на ось цих платформах: Instagram, Behance.

Ось так виглядає ілюстрація для етикетки першого пива від Beer Geek Ale. Це перша частина етикетки. Неймовірно сподобалась ілюстрація та робота над цим міфічним створінням із 6 лапками. Такий собі супергерой хміле-хвіст )

Олександр Гребенюк ©

Друга частина етикетки вміщала на собі всі 104 нікнейма біргіків з Untappd, технічні дані пива та вся офіційна інформація, котра має бути вказана на пивній банці. Її розробляли Barmaleys.

Друга частина етикетки від Barmaleys ©
Друга частина етикетки від Barmaleys ©

Дозрівання та лінія розливу

Варка пива відбулась 28 квітня. Отже пиво відбуло у своєму дозріванні трішки довше ніж місяць. Розлив пива був організований на 5 червня.

Щодо розливу пива, то початково задумувалось розлити його в банку і цим займались “YesWeCan! – мобільна лінія розливу напоїв в алюмінієву банку.

Beer Geek Ale ©


Розлив готового пива та двіж на місці

Розлив пива було заплановано на 5 червня і цей розлив відбувався на броварні Rebrew. Подія була відкрита для інвесторів проекту і досить оперативно все організувалось. На жаль не всі змогли побувати на такій події, і думаю, що якби не карантин то подія була б трішки масштабніша. Ті хто змогли побувати на місці та прийняти участь – скуштували свіжого налитого пива, яке було зварено для проекту Beer Geek Ale та разом провести час в досить жарку погоду.

Beer Geek Ale ©


Доставка пива

Пиво було розфасовано 9 червня та 10 червня відправлено інвесторам першої варки. Була затримка доставки коробок, в які мало пакуватись все пиво. 11 червня перші інвестори поза містом Київ почали отримувати свої бокси з баночками.

Beer Geek Ale ©

Баночки дома, ура!

Отже отримав я бокс до того, як у нас почалась неймовірна злива, і це мабуть знак, що всьому свій час.

Astro Beer Duck ©

Пакунок довезли добре і всі 24 банки не мали якихось наслідків жорстокого перевезення.

Astro Beer Duck ©

Всі банки виглядають неймовірно гарно і хочу ще раз замітити, етикетка як на дотик так і візуально – просто неймовірно круто реалізовані.

Astro Beer Duck ©

Зберігати я їх буду в холодильнику, і надіюсь не дуже довго, бо пиво треба пити!

Банка виглядає гарно, поєднання кольорів та 2 етикетки могли погано виглядати разом, але фінальний результат дуже задовільний.

Astro Beer Duck ©

Хмелевий кіт грому та стихії притягнув з собою грозу, яка так добряче підтопила вулиці міста.

Astro Beer Duck ©

Про пивний результат.
Beer_Geek_AleCat in Can – Sour Double NEIPA. IBU 0, ABV 7,6%
Неймовірно насичена та цікава ароматика, з початковами нотками цитрусових та ярким хмільним запахом. В базі дріжджі відчутно дуже далеко що не можна сказати про гіркоту. Гіркота насичена та добре відкриває алкогольність фінального результату. Але це взагалі не робить з нього пиво на 7,6%. Воно дуже питке та взагалі не дре горло, як то кажуть – без хопбьорну. Після першої банки я зразу взявся за другу. Воно неймовірно питке і охолодженим просто дуже смакує.

А ще мав бути значок, який йшов за екстра оплату до замовлення, але із-за карантину його реліз трішки затримується.

UPD: Значок на місці. Трішки маленький, очікував більший, але все одно файний, буде як гарний спогад.


Персональні враження та відгук

Отже давайте в синтезі постараюсь викласти. Від початку я підтримую цей проект як ідею, перш за все, бо це цікаво та оригінально в плані зібрати фанатів та ентузіастів культури крафтового пива та організувати разом такий двіж.
Хай буде просто та лаконічно, тому розіб’ю на плюси (+) та мінуси (-) досвіду з проектом, як той, хто спостерігав за ним та приймав участь:

+ Плюси проекту

 • Проект по суті є унікальним в нашому середовищі, і має хороший потенціал для його розвитку з величезною кількістю можливостей.
 • Це довело, що ентузіасти можуть постаратись та організуватись, щоб зварити цікаве пиво.
 • Результат такої ініціативи показує, що в майбутньому 100 людей можуть перерости в 200 і це може розвиватись по різному.
 • Унікальне пиво, яке більше варитись (я сподіваюсь) не буде, і після того як останню банку буде випито, то від нього залишатимуться позитивні спогади.
 • Можливість трішки більше об’єднати ентузіастів з цілої України навколо одного проекту. Я б дуже хотів, щоб крафт не розділявся стереотипно між областями в Україні і ми всі були однією великою спілкою любителів пінного (Лана привіт) смачного та цікавого пива.
 • У цьому проекті є багато потенціалу в плані різнобарвності та можливостей. Від того, щоб зварити просте але у своєму стилі майже ідеальне пиво до унікальних варок з нетиповими та цікавими інгредієнтами чи стилем.
 • Окремо проект має чудовий потенціал в плані різнобарвності та варіативності. Від того, щоб зварити просте але у своєму стилі майже ідеальне пиво до унікальних варок з нетиповими інгредієнтами чи стилем.
 • Це була тільки перша варка, і з цього досвіду всі хто брали участь і будуть продовжувати брати – мають неймовірний досвід та будуть використовувати його в наступній, 2й варці пива.
 • Можливість реалізувати крутезного рівню колаборації з крафтовими пивоварнями, ілюстраторами, художниками, дизайнерами, пивними ентузіастами. Ідея на 100+, але складна.
 • Підтримка локального крафту. Так співпало, що це відбулось під час карантину, і сподіваюсь, що це не створило екстра проблем для всіх сторін, а навпаки – може і принесло трішки позитивного у вигляді колаборації.

– Мінуси проекту

 • Як зрозуміло з назви першого пива – це “Кіт у мішку”. Хоча ніхто і не сумнівався у якості пива від Rebrew, це реально починається як експеримент і могло розвинутись не знаючи як. Це був ризик, але на нього всі йшли у тверезому розумінні (я на це надіюсь).
 • Комунікація. Хоча я розумію, що по суті з базового старту Саша багато чим займався сам і він фізично міг не встигати все робити так, щоб було прям прикладом, але збір коштів має трішки інший формат комунікації зі своїми інвесторами та потребується у більш детальному розписі та спілкуванні щодо розвитку того чи іншого процесу. Цей пункт затягує із собою дуже багато “Але”. Починаючи з процесів, котрі б потенційно могли вийти на голосування, закінчуючи трішки більшим обгортанням комунікації у вигляді розсилок, тощо. Думаю цей пункт не є одним з найважливіших, і він буде прийнятий до уваги.
 • Прозорість витрат на всі пункти реалізації пива. Я розумію, що не все легко прорахувати, але це можливо. Тому Олександр потребується у своєрідному супортері, який буде йому допомагати з комунікацією в цьому плані. Для когось це може здаватись непотрібним, а ось іншим реально цікаво дізнатись такі нюанси.

Я бажаю Олександру і всім хто брав та буде брати участь – витягнути з цього етапу максимально позитивного досвіду та зробити наступного разу краще. А на третій раз взагалі так, щоб про нас не тільки в Україні почули.

Чи буду я підписуватись на другу варку? Хммм. Мабуть так (якщо не закинуть в блекліст після відгуку:), тому що мені зрозуміло як відбулось цього разу, і це було на рівні. Цікаво буде подивитись як буде зварено на інших потужностях, інший стиль і взагалі побачити розвиток цієї унікальної ініціативи.


Домашні улюбленці з Beer_Geek_Ale

Cat in Can – так називається перше пиво зварене для Beer_Geek_Ale, і деякі інвестори першої варки поділились світлинами своїх чудесних улюбленців з цими красивими баночками. (І не тільки домашні пухнастики цікавились пивом 🙂

Щоб не було проблем із захисниками прав тварин – всі домашні улюбленці просто позували для гарного фотосету 🙂
(Це буде секція, яку буду оновляти, коли інші інвестори зможуть ще добавити трішки світлин своїх улюбленців та доповнити цей колаж)


Подяка всім, хто приймав участь в проекті, посилання на соціальні мережі буде біля назв проектів.

Beer_Geek_Ale: Facebook, Untappd, Telegram
Rebrew: Facebook, Untappd, Telegram, Website, Instagram
YesWeCan!: Website
Олександр Гребенюк: Facebook, Instagram, Behance
Barmaleys: Facebook,Instagram, Website


Дякую моїм Патреонам котрі підтримують проект та мотивують розвиватись та викладати все більше і більше матеріалу.
Якщо у вас є бажання стати Патреоном проекту або підтримати проект добровільним донатом, то ви це можете зробити ТУТ!

#ПідтримуйЛокальнийКрафт
#ЛюбиКрафтовеСпоживайПомірно

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s